"O jakości można mówić, kiedy wracają do nas klienci, a nie produkty."

Insektpol tlo

Zwalczanie pluskwy domowej - skuteczna usługa dezynsekcji pluskiew

Zwalczanie pluskiew - odpluskwianie Pluskwa znana też jako wesz ścienna lub mahoniowy tępak to niewielki, ale sprawiający wiele problemów owad. Żywi się krwią zwierząt w tym między innymi człowieka.

odpluskwianie

Zwalczanie pluskiew

Pluskwa znana też jako wesz ścienna lub mahoniowy tępak to niewielki, ale sprawiający wiele problemów owad. Żywi się krwią zwierząt w tym między innymi człowieka. To właśnie człowiek pomaga pluskwom zasiedlać nowe miejsca. Przenosimy je w bagażach do hoteli po których z łatwością się roznoszą. W naszych domach zasiedlają tapicerowane meble, szczeliny, zasłony, i żaluzje. Można je też znaleźć pod tapetami, w łóżkach, materacach i we wszystkich miejscach, które są trudno dostępne lub brudne. Jeszcze niedawno wydawało się, że niemalże zupełnie wypleniliśmy pluskwy, ale ostatnie lata to ich spektakularny powrót. Pluskwy piją krew raz na kilka dni, ale potrafią miesiącami żyć bez jedzenia dzięki hibernacji w którą zapadają, gdy nie mogą znaleźć żywicieli. Z niniejszego artykułu dowiemy się jak wykrywać pluskwy, co odstrasza pluskwy, jakie są środki na pluskwy, jak zwalczać pluskwy łóżkowe i jakie są metody zwalczania pluskiew.

 

zwalczanie pluskiew domowych

WYKRYWANIE PLUSKIEW

Najczęściej jedynymi oznakami występowania pluskiew są zaczerwienienia pojawiające się na skórze. Ze względu na to, że jeszcze do niedawna pluskwy w naszym kraju niemal nie występowały często nawet dermatolodzy nie potrafią zdiagnozować ich przyczyn. W wykryciu obecności pluskiew może pomóc specyficzna, wydzielana przez nie woń podobna do zapachu gnijących malin. W przypadku zaistnienia podejrzeń występowania pluskiew należy regularnie przeglądać miejsca, w których pluskwy najczęściej występują. Istnieją też specjalne pułapki pomagające w monitorowaniu obecności pluskiew, które umieszcza się w materacach lub szczelinach.

 

Metody Zwalczania pluskwy domowej

Pluskwy można zwalczać wieloma metodami. Stosowane metody możemy podzielić na dwie grupy: metody chemiczne i metody fizyczne.

Do metod chemicznych zaliczamy:

  • opryski,
  • opylanie powierzchni środkami pylistymi,
  • zamgławianie termiczne oraz ultraniskoobjętościowe,
  • odymianie świecami dymnymi z insektycydem

Do metod fizycznych zaliczamy:

  • ogrzewanie całych pomieszczeń do temperatury ponad 60 stopni Celsjusza i utrzymywanie jej przez określony czas,
  • miejscowe ogrzewanie parą wodną z wykorzystaniem steamerów parowych,
  • wymrażanie suchym lodem,
  • wytrzepywanie, potrząsanie, odkurzanie i fizyczne usuwanie pojedynczych owadów,

 

W następnej części naszego artykułu dokonamy szczegółowego przeglądu najczęściej stosowanych metod zwalczania pluskiew


1 Oprysk szczegółowy na pluskwy (zakamarki i powierzchnie)

Jest to najskuteczniejsza spośród procedur z chemią kontaktową. Niestety jest ona szkodliwa dla zdrowia i nie chroni przed migracją pluskiew z zewnątrz. Ponadto cechuje się największym zużyciem insektycydu, największym nakładem czasowym spośród procedur chemicznych i koniecznością długotrwałego opuszczenia lokalu. P W metodzie tej oprysk trafia bezpośrednio w miejsca, gdzie znajdują się pluskwy. Niestety metoda ta wymaga ogromnego doświadczenia i nakładu pracy ponieważ musi objąć wszystkie potencjalne zakamarki, w których przebywają pasożyty.

2 Gazowanie pluskiew

Jest to jedna z najprostszych metod zwalczania pluskiew. Nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy jednak obecnie nie jest stosowana ponieważ od wielu lat jest zabroniona w całej Unii Europejskiej ze względu na wysoki stopień toksyczności stosowanego do gazowania dichlorofosu. O tym jak bardzo niebezpieczny dla zdrowia jest dichlorofos świadczy fakt, że w przeszłości był on stosowany jako broń chemiczna. Ze względu na ogromną szkodliwość już w 1925 roku zakazano jego stosowania w trakcie działań wojennych, a począwszy od lat dziewięćdziesiątych stopniowo ograniczano jego cywilne stosowanie w Europie aż do całkowitego zabronienia produkcji, wwozu i użycia na terenie Unii Europejskiej w 2013 roku. Pod żadnym pozorem nie należy korzystać z usług firm oferujących zwalczanie pluskiew dichlorofosem. Może on doprowadzić do nudności, wymiotów, biegunki zawrotów głowy, a nawet śmierci.

3 Opylanie na pluskwy chemią w proszku

Bardzo prosta, szybka i tania metoda odpluskwiania. Zazwyczaj nie wymaga opuszczania lokalu i cechuje się średnią szkodliwością. Niestety jest średnio skuteczna w przypadku pluskiew lub innych pasożytów zewnętrznych.

4 Kontrolowane wyłączenie

Skuteczna i bezpieczna dla zdrowia metoda. Stosowana bardzo rzadko ponieważ wymaga większej powierzchni i czasu.

 

5 Termiczne zwalczanie pluskiew

Istnieją trzy rodzaje termicznego zwalczania pluskiew. Pierwsza to zwalczanie ogólne. W trakcie zwalczania ogólnego pluskwy temperatura jest podnoszona w całym pomieszczeniu, lub nawet w całej nieruchomości. Wymaga to ogromnych ilości energii, co sprawia, że jest to metoda bardzo droga i rzadko stosowana. Zwalczanie termiczne likwiduje też inne stawonogi w tym bardzo niebezpieczne dla uczulonych na ich odchody roztocza. Jedną z podstawowych przeszkód w Polsce jest wysoka bezwładność termiczna konstrukcji budynków. W wielu przypadkach niemożliwe jest nagrzanie budynków do temperatury 60 stopni Celsjusza. Najłatwiejsze jest to w przypadku lekkich budynków szkieletowych popularnych w Ameryce północnej. Dlatego właśnie tam stosuje się tę metodę najczęściej. Metoda ta jest szczególnie dobra w przypadku kobiet w ciąży i małych dzieci, a także obecności zwierząt, gdyż jest bezpieczna dla zdrowia. Dodatkową korzyścią z zastosowania tej metody jest tymczasowa likwidacja wilgoci w całym pomieszczeniu. Niestety ten sposób na pluskwy nie chroni w przypadku ponownego pojawienia się pluskiew w pomieszczeniu.

Drugą metodą termicznego zwalczania pluskiew jest zwalczanie szczegółowe. Zachowuje ono zalety metody ogólnej przy niższych kosztach. Nie powoduje zniszczeń i nie czopuje zakamarków. Metoda ta jest szczególnie popularna na Zachodzie. Wykonywana jest pod ciśnieniem, na sucho, na wilgotno lub naprzemiennie. Pozwala na likwidacje również innych niż pluskwy gatunków owadów, a jednocześnie jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych.

Trzecią metoda termicznego zwalczania pluskiew jest ich wymrażanie znane też jako cryonite lub suchy lód. Metoda ta jest odwrotnością metody ze szczegółowym zastosowaniem wysokiej temperatury. W metodzie tej do miejsc, w których mogą ukrywać się pluskwy przystawia się dysze z której wylatuje oziębiający się podczas rozprężania dwutlenek węgla. W metodzie tej istotne jest utrzymywanie bliskiego kontaktu strumienia z pluskwami, gdyż strumień ociepla się bardzo szybko i osiąga temperaturę rzędu -40 stopni Celsjusza już kilkadziesiąt centymetrów od wylotu. Temperatura ta jest już niegroźna dla pluskiew gdy jest tylko tymczasowa. Dużym problemem podczas wymrażania jest czopowanie się szczelin przez tworzący się suchy lód, co uniemożliwia dotarcie strumienia dwutlenku węgla głębiej w zakamarki. Niestety właśnie tam najczęściej znajdują się pluskwy. To często zmusza firmy do uzupełniania wymrażania insektycydami pryskanymi do głębokich miejsc zamiast dwutlenku węgla, co jest jednoznaczne z przyznaniem się do niedokładności tej metody. W takim wypadku metoda traci swój jedyny atut, którym jest nietoksyczność. Metoda ta zajmuje dużo czasu, jest mniej skuteczna niż zwalczanie wysoką temperaturą i nie chroni w przypadku ponownej wizyty pluskiew z zewnątrz.

6 Remont sposobem mechanicznym na pluskwy

Ponieważ pluskwy żyją w szczelinach dobrze jest zagipsować wszelkie otwory i szczeliny w ścianach.

7 Oprysk powierzchniowy ogólny na Pluskwę domową

         Szybka i tania, ale jednocześnie mało profesjonalna i szkodliwa dla zdrowia metoda. Mało skuteczna, gdyż pasożyty są dobrze poukrywane w głębokich zakamarkach, gdzie ten    rodzaj oprysku nie dotrze.

8 Zamgławianie ULV na gorąco (odpluskwianie ulv)

Rodzajem oprysku ogólnego jest zamgławianie gorące. Jest to metoda wyjątkowo skuteczna w stosunku do komarów i innych owadów latających. Pozwala zmniejszyć koszty dzięki drastycznemu zmniejszeniu zużycia chemii, a jednocześnie działa długotrwale. Niestety metoda ta jest mało skuteczna w stosunku do pluskiew i szkodliwa dla zdrowia.


 

Jak widać metod zwalczania pluskiew jest wiele. Żadna z nich nie jest jednak doskonała. Gdyby było inaczej opisalibyśmy tylko jedną metodę, a resztę pominęlibyśmy. W przypadku metod chemicznych dużym problemem jest wzrastająca odporność pluskiew na insektycydy i niszczenie ekosystemu. Ze względu na sporą szkodliwość dla zdrowia chemia nie może być stosowana na materacach, pościelach, dywanach i tym podobnych. Niestosowanie się do tych ograniczeń może doprowadzić do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej. Również metody fizyczne nie są pozbawione wad. Ważne jest dostosowanie stosowanych środków do sytuacji. Nie zależnie od zastosowanej metody lub metod nie należy zapominać o tym, że nie zawsze udaje się wytępić pluskwy po jednym zabiegu. Często okazuje się, że należy go przeprowadzić dwu lub trzykrotnie.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku metod jednocześnie. W dalszej części naszego artykułu przedstawimy 2 przykłady sposobów zwalczania pluskiew będące połączeniem dwóch różnych metod

1. Zwalczanie pluskiew metodą IPM z owadoszczelnością

IPM to angielski skrót tłumaczony na Polski jako zintegrowana ochrona przed szkodnikami. Polega ona na kombinacji najlepszych dostępnych metod ich zwalczania. Jest to postępowanie czasochłonne, ale skuteczne. W przypadku zwalczania pluskiew pierwszym elementem jest zastosowanie jednej z omówionych przedtem metod natychmiastowego ich zwalczania. Drugi element to zablokowanie pluskwom dostępu do pomieszczeń. Dodatkowo instruuje się klientów na temat sposobów uniknięcia problemu pluskiew w przyszłości.

2. Termiczno-chemiczne zwalczanie pluskiew

Ten sposób na pluskwy jest, jak sama nazwa wskazuje połączeniem metod termicznych i chemicznych. Łączy się w niej oprysk szczegółowy z zastosowaniem wysokiej temperatury. W metodzie tej powierzchnie pochłaniające chemie lub mające kontakt ze skórą oczyszczane są termicznie, a miejsca w których mogą ukrywać się pluskwy opryskiwane są chemią. Jest to metoda bezpieczniejsza dla zdrowia niż oprysk szczegółowy, a jednocześnie szybsza i prostsza od metod termicznych. Jej wadami jest to, że wiąże się ona z dużym zużyciem insektycydu i koniecznością opuszczenia lokalu.

TAGI: Zwalczanie Pluskiew Warszawa, Odpluskwianie Gdańsk, firma tępiąca pluskwy Sopot, Jak zwalczyć pluskwy Toruń, Gazowanie pluskiew w warszawie, Skuteczne sposoby na pluskwy, tępienie pluskiew, likwidacja pluskiew, usuwanie pluskiew, zamgławianie pluskiew, dezynsekcja pluskiew domowych, zmagławianie, profesjonalne zwalczanie pluskie warszawa

 

Zwalczanie pluskiew - Usługi

Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci pozbyć się problemu pluskiew.

Tel.: +48 732 732 770, emial: biuro@insektpol.pl

 

jak się pozbyć pluskiew, jak pozbyć się pluskiew z kanapy, jak pozbyć się pluskiew łóżkowych, jak pozbyć się pluskiew forum, jak pozbyc pluskiew, jak można pozbyć się pluskiew, jak skutecznie pozbyć się pluskiew z domu, jak się pozbyć pluskiew z domu, jak się pozbyć pluskwy z domu, jak pozbyć się pluskiew z ubrań, jak skutecznie pozbyć się pluskwy, jak się pozbyć pluskiew domowych, jak sie pozbyc jaj pluskwy, jak pozbyc sie pluskiew lozkowych, jak pozbyć się pluskiew z łóżka, jak pozbyć się pluskiew z mieszkania, jak pozbyć się skutecznie pluskiew, jak pozbyc sie pluskiew z ubran, jak pozbyc sie pluskiew z domu, jak pozbyć sie pluskwy z domu, jak szybko pozbyc sie pluskiew, jak najlepiej pozbyc sie pluskiew, jak skutecznie pozbyc sie pluskwy, jak skutecznie pozbyc sie pluskwy domowej, jak się pozbyć pluskiew w domu, zwalczanie pluskiew, zwalczanie pluskiew metodą ipm, zwalczanie pluskiew cena, zwalczanie pluskiew białystok, zwalczanie pluskiew domowe sposoby, zwalczanie pluskiew bydgoszcz, zwalczanie pluskiew bełchatów, zwalczanie pluskwy bydgoszcz, zwalczanie pluskiew cennik, pluskwy zwalczanie cena, pluskwy zwalczanie chemiczne, chemiczne zwalczanie pluskiew, zwalczanie pluskiew domowym sposobem, zwalczanie pluskwy domowej warszawa, zwalczanie pluskwy domowej elbląg, zwalczanie pluskwy domowej łódż, zwalczanie pluskiew w domu, domowe zwalczanie pluskiew, zwalczanie pluskiew gdańsk, zwalczanie pluskiew gdynia, zwalczanie pluskiew gorącą parą, gazowe zwalczanie pluskiew, zwalczanie pluskwy łódź, zwalczanie pluskiew metody, zwalczanie pluskiew malbork, zwalczanie pluskiew mińsk mazowiecki, zwalczanie pluskiew olsztyn, pluskwy zwalczanie preparaty, zwalczanie szkodników pluskwy, termiczne zwalczanie pluskiew, likwidacja pluskiew, likwidacja pluskiew warszawa, likwidacja pluskiew łódź, likwidacja pluskiew parą, likwidacja pluskwy domowej, likwidacja pluskiew lodz, usuwanie pluskiew, usuwanie pluskiew warszawa, usuwanie pluskiew cena, usuwanie pluskiew domowych, usuwanie pluskwy domowej, usuwanie pluskiew gdańsk, usuwanie pluskiew gdynia, odpluskwianie warszawa cena, odpluskwianie cena, odpluskwianie mieszkan lodz, odpluskwianie cennik, odpluskwianie metody, odpluskwianie bydgoszcz, odpluskwianie cena warszawa, odpluskwianie domu, firma odpluskwianie, odpluskwianie gdańsk, odpluskwianie gdynia, odpluskwianie koszt, odpluskwianie mieszkan warszawa, odpluskwianie mieszkan, odpluskwianie metoda termiczna, odpluskwianie olsztyn, skuteczne odpluskwianie, odpluskwianie toruń, odpluskwianie termiczne, odpluskwianie trojmiasto, odpluskwianie w warszawie, jak wyglada odpluskwianie, dezynsekcja pluskiew, dezynsekcja pluskiew warszawa, dezynsekcja pluskiew cena, ile kosztuje dezynsekcja pluskiew, dezynsekcja pluskwy bydgoszcz, dezynsekcja pluskwy cena, dezynsekcja pluskwy domowej, dezynsekcja pluskwy gdynia, dezynfekcja na pluskwy, pluskwa domowa, pluskwa domowa ugryzienie, pluskwa domowa jak rozpoznać, pluskwa domowa zwalczanie, pluskwa domowa gdzie szukać, pluskwa domowa jak zwalczyc, pluskwa domowa rozmnażanie, pluskwa domowa jak wyglada, pluskwa domowa biologia, pluskwa domowa skąd się bierze, pluskwa domowa czym zwalczyć, pluskwa domowa środki chemiczne, pluskwa domowa dezynfekcja, pluskwa domowa dezynsekcja warszawa, czy pluskwa domowa jest groźna, pluskwa domowa jak sie pozbyc, pluskwa domowa jak sie jej pozbyc, pluskwa domowa jak sie przenosi, pluskwa domowa likwidacja, pluskwa domowa ludzka, pluskwa domowa w łóżku


Data Publikacji: 2017-02-01 17:12:00, Insektpol,

Poleć innym ten artykuł:

Kontakt z firmą Insektpol

kontakt Nowe Miasto Lub.:

ul. Grunwaldzka 7
13-300 Nowe Miasto Lub.
tel: +48 505 177 654
e-mail: biuro@insektpol.pl

kontakt Mrągowo:

ul. Lubelska 8b
11-700 Mrągowo
tel: +48 505 502 749
e-mail: insektpol@o2.pl

kontakt Gdańsk:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdansk@insektpol.pl

kontakt Płock:

tel: +48 693 707 762
e-mail: plock@insektpol.pl

kontakt Bydgoszcz:

tel: +48 533 351 155
e-mail: bydgoszcz@insektpol.pl

kontakt Toruń:

tel: +48 533 351 162
e-mail: torun@insektpol.pl

kontakt Grudziądz:

tel: +48 693 707 762
e-mail: grudziadz@insektpol.pl

kontakt Warszawa:

tel: +48 732 732 770
e-mail: warszawa@insektpol.pl

kontakt Gdynia:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdynia@insektpol.pl

kontakt Mińsk Mazowiecki:

tel: +48 795 030 222
e-mail: minsk@insektpol.pl

kontakt Łódź:

tel: +48 693 707 762
e-mail: lodz@insektpol.pl

kontakt Olsztyn:

ul. Strąkowa 49
10-846 Olsztyn
tel: +48 533 331 215
e-mail: olsztyn@insektpol.pl

kontakt Elbląg:

tel: +48 533 318 998
e-mail: elblag@insektpol.plPokaż Insektpol na większej mapie.


Insektpol Warszawa

Insektpol, dezynsekcja, dezynfekcja, fumigacja
Wszelkie prawa zastrzeżone
Własność InsektPol Tomasz Zawacki.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020